Nu există sau Nu se există

Scurt şi la obiect:

Nu există nu se există!

Citește și:   Nai sau N-ai

6 comentarii

1. Foarte scurt si pragmatic! Inteligent mod de-a respunde dilemei! 🙂

2. Subscriu la comentariul lui @marius feraru. Însă nu mă pot abţine să mă întreb câtă lume mai rosteşte corect acest „există” şi alte vocabule similare în care x este intervocalic :). Puţină, foarte puţină, în orice caz. Şi tot mai puţină pe zi ce trece. Poate doar cei care studiază la şcoală, pe bune, limba franceză.

3. Mulţumim de apreciere şi, Eugenia, aşa e, dar să ne bucurăm de diversitate, de faptul că „egzistă” lume de tot felul 🙂

4. Sunteţi proşti, corect este SE EXISTĂ că d-aia e aia în aia pe d-aia cu aialaltă! Deci, prin urmare mâncaţi hândel că se există multe şi voi nu ştie că este aşa cum zice toată lumea.

5. Emi vezi că drumu-i bun, calea-i bătută şi vine Ficăţel să te fută! Muie janghinoaso să-mi lingi lăţeii de la găoază în timp ce mi-o frec pe creştetu’ tău!