Glume cu şi despre extratereştri

Omuleţii verzi cu antene despre care se spune că ar călători în spaţiu cu ajutorul unor farfurii zburătoare, dar pe care nu i-a văzut nimeni până acum, au devenit şi subiect de glume. Iată câteva dintre cele mai amuzante glume cu extratereştri:

1. Doi marţieni stăteau la bârfă.
-Frate tu crezi în oameni?
-Poveşti frăţioare.

2. În timp ce o aeronava de ultima generaţie survola cerul, doi extratereştri comentau:
‑ Nu râde, Synth! Aşa eram şi noi la începuturi!

3. Bulă s-apropie de o colegă de clasă şi îi spune:
– Poţi să-mi dai fotografia ta?
– Da ce, nu poţi dormi fără să te uiţi la mine?
– Nu! Dar mama mea nu crede în extratereştri.

4. După o expediţie pe Pământ, un astronaut marţian se întoarce la el acasă. Se prezintă în faţa şefilor săi cu un televizor sub braţ şi declară: – N-am putut să capturez niciun pământean, dar am făcut ceva mult mai bun: am adus unul dintre zeii lor.

5. – Şi, spune-mi, au primit marţienii mesajul tău?
– Da, dar acum îl numesc “house” şi dansează pe el.

Citește și:   Glume scurte care alungă plictiseala instant