Glume despre şcoală

Şcoala a fost întotdeauna şi un subiect care a inspirat multe glume amuzante. Şi cei care se distrează cel mai bine atunci când le aud, sunt chiar protagonștii glumelor, adică elevii.

1. Dimineaţă, când eşti în pat, este ora 6. Închizi ochii pentru 5 minute şi…e 7:45. La şcoală, este 1:30, închizi ochii pentru 5 minute şi e 1:31.

2. Doi elevi discută:
– Am o veste grozavă. Profesorul a spus că dăm testul, indiferent dacă afară plouă sau e soare.
– Şi ce e atât de grozav?
– Ninge!

3. – Mami, cred că avem nevoie de o nouă învăţătoare.
– De ce crezi asta, draga mea?
– Învăţătoarea noastră nu ştie nimic, ne tot pune nouă întrebări.

4. Profesorul: De ce vorbiţi în timp ce eu predau?
Elev: De ce predaţi în timpul conversaţiei noastre?

5. Dilema elevului: Dacă un singur profesor nu poate preda toate materiile, de ce au pretenţia ca un elev să poată învăţa pentru toate aceste materii?

6. Profesorul: Unde îţi este tema?
Elevul: Am pierdut-o în timp ce mă luptăm cu un coleg care spunea că dumneavoastră nu sunteţi cel mai bun profesor din şcoală.

Citește și:   A expansiona